Než půjdete na nehtovou modeláž.

Před jakoukoliv modelací se nehty nesmí dlouhodobě namáčet ani mastit. Modelační přípravky by pak k nehtům nemusely správně přilnout. Proto, než půjdete na nehtovou modeláž nebo doplnění, vyhněte se mytí nádobí, koupání a podobných aktivit, při kterých dochází k rozmáčení rukou. Voda se z nehtů odpařuje cca 24 hodin.

Totéž platí i pro krém na ruce.

Nepoužívejte krém před modelací nebo doplněním.

Po zhotovení modeláže nebo doplnění si můžete opláchnout ruce a opět použít krém.

Zkontrolujte i svůj zdravotní stav.

Pokud jste nemocné, užíváte antibiotika či jiné léky, může mít užívání těchto léků vliv na celou modeláž nehtů, stejně tak hormonální změny v těhotenství mohou způsobit kratší trvanlivost modeláže, i když to není pravidlem. Je třeba zvážit, zda by nebylo lepší, počkat ne nové nehtíky po vyléčení a nebo brát na vědomí riziko, že materiál nemusí správně přilnout. Velice často se stává, že pokud jste majitelkou nadprůměrně se potících rukou, budete mít i problém s trvanlivostí gelové modeláže, často je u hodně potících se rukou gelová modeláž problém.

Gelové nehty jsou velmi náchylné na vlhkost, proto nejsou doporučovány zdravotnicím, kadeřnicím, uklízečkám apod. naopak je doporučován akryl.

Pokud se stane, že Vám umělý nehet odpadne, povolí a přesto se podaří, že délka Vašeho vlastního nehtu zůstane a nezlomí se, nezkracujte jej. Při doplnění se Váš nehet jen potáhne a ušetříte tak za modelaci nového nehtu!

Než si půjdete pro nové nehty, promyslete jaké barvičky budete chtít, jaký design, délku, tvar, zkontrolujte kůžičku kolem nehtů, aby neměla záděrky či jiná drobná zranění, při modeláži by mohlo dojít k nepříjemným pocitům zvláště při dezinfekci a pilování nehtů.Pokud je kůžička zanícená nebo Vaše ruce trpí ekzémem, odložte návštěvu nehtového studia až po úspěšném vyléčení.

Po první modeláži mohou Vaše nehty růst rychleji - při modeláži totiž dochází k masáži prstů a to růst nehtů podporuje.

Pokud máte z nehtové modeláže strach, doslechly jste se o špatných zkušenostech nebo jste je sama zažila, je nutné podotknout, že správná a profesionálně provedená modeláž nebolí, není nepříjemná a neničí přírodní nehty, bolestivý je pouze neodborný zásah manikérky.
Renata Hyánková, nám. Dr. E. Beneše 59, 769 01 Holešov, Mob.: 777 05 75 12, e-mail: renatahyankova@seznam.cz